Tüm Kategoriler
En beğendiğiniz markaların en iyi ürünlerine en uygun fiyatlarla hemen sahip olabilirsiniz.

» Makaleler » Şerit led detaylar » Şerit led led trafosu nasıl bağlanır

resimKonu
Şerit led trafosu bağlarken öncelikle kullanacağımız şerit led metrajı ve kullandığımız trafonun amperi çok önemlidir. Şerit led ürünlerini bağlarken çift taraftan akım vermeye özen göstermemiz gerekmektedir. Aksi takdirde ışık düşmesi yaşanabilir. Şerit
 

Şerit led bağlantısı nasıl yapılır?

Şerit led led trafosu nasıl bağlanır

 

Şerit led trafosu bağlarken öncelikle kullanacağımız şerit led metrajı ve kullandığımız trafonun amperi çok önemlidir. Şerit led ürünlerini bağlarken çift taraftan akım vermeye özen göstermemiz gerekmektedir. Aksi takdirde ışık düşmesi yaşanabilir. Şerit led ürünlerinde enerji her zaman ortadan verilmesi gerilmektedir.

 

Örnek :  10 metrelik şerit ledi ortasından (beşinci metreden) beslemek en mantıklı çözümdür. Tek parça halindeki daha uzun uygulamalarda da her 10 metrede bir besleme girişi vermek en uygun çözümdür. Çekilecek akım karşılandığı sürece tek güç kaynağından yapılan çıkışlarla bu beslemeler verilebilir. Eğer bitiş ucu dönüp başlangıç ucuna geliyorsa bu arayı da birbirine bağlamak (+ ve – leri birleştirmek) voltaj ve akım dengesi açısından uygun olur.

» Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır